Decorum Architekci powstało w 1991 roku.

Jesteśmy pracownią architektoniczną. Zajmujemy się również projektowaniem wnętrz i działalnością developerską. Realizujemy, inwestycje pod klucz. Od początku w centrum naszego zainteresowania jest człowiek i jego potrzeby. Wierzymy, że jakość otoczenia ma wpływ na jakość życia. Dlatego, z taką samą starannością projektujemy i realizujemy: hotele, szkoły, biura, obiekty usługowe, jak i prywatne rezydencje i mieszkania.

Zgodnie z naszą nazwą dbamy o jedność stylistyczną. Decorum, termin ukuty przez Arystotelesa, oznacza zgodność treści z formą.

Mamy na koncie wygrane konkursy na projekty: wnętrz dla Narodowego Banku Polskiego, budynku siedziby Agencji Reklamowej Gruppa 66 Ogilvy, przebudowy kina Atlantic i hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Największym komplementem jest dla nas, gdy klienci wracają z kolejnymi zleceniami. Nasze prace - między innymi - Hotel Król Kazimierz, budynek Kinnarps czy budynek Gruppa 66 Ogilvy były nagradzane za wysoką jakość projektu.

Nasze realizacje regularnie publikuje prasa: Architektura, Murator, Dom i Wnętrze, Dobre Wnętrze, Projekt, Puls Biznesu, Twój Styl, Sukces, Elle Decoration, Interni, Architectural Digest i wiele innych. Ukazały się też w książkach: „ Polska Sztuka Dekoracyjna” (Fundacja Ulan); „Tajemnice Współczesnych Mieszkań” i „Luksus w Wielkim Mieście” (Wydawnictwo Murator).

Prowadziliśmy wykłady dla studentów wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Założycielem Decorum Architekci jest Zbigniew Tomaszczyk, Prezes Zarządu. W 2002 roku dołączyła do zespołu Irena Lipiec. Pełni funkcję Wiceprezesa.
Zatrudnionych: 11 osób. Na co dzień współpracujemy też z liczną grupa doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin.