Jesteśmy pracownią architektoniczną, która powstała w 1991 roku pod nazwą Decorum Architekci, żeby obecnie funkcjonować jako AZT Architekci. Na przestrzeni swojej działalności Partnerami Zbigniewa Tomaszczyka byli Ryszard Piwowar, Marcin Zabłocki oraz Irena Lipiec.

W centrum naszego zainteresowania jest człowiek w kontekście miejsca, otaczającej go przestrzeni, materii jak i historii i tradycji. Doświadczenia zdobyte w pierwszych latach, gdy zajmowaliśmy się również szeroko pojętym designem pozwalają nam spojrzeć na zagadnienia architektury oraz wnętrz z dużo większą świadomością problemów jakie stwarza obecna cywilizacja w komunikacji człowieka z otaczającym światem.

Wierzymy, że jakość otoczenia ma wpływ na jakość życia. Dlatego z taką samą starannością projektujemy i realizujemy: hotele, szkoły, biura, obiekty usługowe, jak i prywatne rezydencje i mieszkania.

Prowadziliśmy wykłady dla studentów Wydziału Architektury PW a obecnie prowadzimy zajęcia na Wydziale Wnętrz WSEiZ.

Jest nas 11 architektów, na co dzień współpracujemy z liczną grupa doświadczonych inżynierów z różnych dziedzin. Od końca 2017 pracownię prowadzi architekt Zbigniew Tomaszczyk.